فراخوان مقاله همایش‌ ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» منتشر شد
 

پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری همایش ‌ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» خبر داد.

همایش ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» به همت پژوهشکده هنر و با هدف بررسی زمینه‌های ظهور جریان‌ها و روش‌های جدید نقد و سیر پیدایش و تحول حلقه‌های نقد هنر برگزار خواهد شد. مقالات برگزیده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت و در کتاب مجموعه مقالات این همایش منتشر خواهد شد.

پژوهشگران می‌توانند یافته‌های پژوهشی خود را حول محورهای مطالعاتی چون: «سابقه نقدنگاری هنر و ادبیات در متون کهن ایرانی (متن‌پژوهشی)»، «خاستگاه‌ها و زمینه‌های شکل‌گیری نقد هنر در ایران معاصر»، «گفتمان‌های مسلط در حوزه نقد هنر در ایران»، «نسبت تاریخ‌نگاری هنر و نقد هنر در ایران»، «شناخت جریان‌ها و رویکردهای نقد جدید هنر در ایران»، «سیر تحول روش‌های نقد هنر در ایران»، «تأثیر تحولات تاریخی و اجتماعی بر نقد هنر در ایران»، «آسیب‌شناسی ترجمه متون غربی در حوزه نقد هنر»، «مناسبات نقد هنری و ادبیات در ایران»، «اهمیت جایگاه نقد هنر در نشریات تخصصی هنر»، «نسبت نقد و طنز در هنر و ادبیات ایران»، «آسیب‌شناسی آموزش نقد هنر در دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی»، «نسبت نقد هنر با تفسیر و تأویل در هنرهای سنتی ایران» به دبیرخانه علمی این همایش ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند چکیده ‌مقالات خود را حداکثر تا 15 اسفندماه‌ 1399، به نشانی رایانامه genealogy@aria.ac.ir ارسال کنند. مهلت ارسال اصل مقالات 15 خرداد 1400 خواهد بود. همچنین پس از داوری نهایی، عناوین مقالات برگزیده تا 31 تیر 1400اعلام خواهد شد.

تاریخ برگزاری این همایش ملی، روزهای 26 و 27 مهر 1400 خواهد بود. مخاطبان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه هم‌اندیشی به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمينی، نبش کوچه شهيد حسن سخنور، شماره ۲۹، مراجعه کنند و یا با شماره‌های 2ـ66956190 تماس بگیرند. این دبیرخانه همچنین، به‌منظور بالا بردن سطح کیفی اطلاع‌رسانی، وب‌گاهی را به نشانی genealogy.honar.ac.ir در اختیار پژوهشگران قرار خواهد داد.

وب سایت این همایش در دست طراحی است و به زودی نشانی آن در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 

   زمان انتشار: 1399/10/07 - ١١:٠٤ | نسخه چاپي

خروج
آخرین مهلت ارسال چكيده مقالات: 15 اردیبهشت‌‌ماه 1400
اعلام چکیده مقالات برگزیده: 30 اردیبهشت‌ماه 1400
آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: 15 تیرماه 1400
اعلام مقالات برگزیده: 15 مرداد‌ماه 1400
تاريخ برگزاري همايش: 26 و 27 مهر‌ماه 1400

تماس با ما
خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، پلاک ۲۹، پژوهشکده هنر
كدپستي : 1137636811
تلفن : ۹۲-۶۶۹۵۶۱۹۰
دورنگار : 66951189
رایانامه : genealogy@aria.ac.ir

پیوندها
پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر
معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر
پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران

دانشگاه هنرهای اسلامی_ایرانی استاد محمود فرشچیان
دانشگاه سوره

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران
دانشگاه هنر اسلامی تبریز
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)